موضوع: "آموزش های کوثربلاگ"

نمایش مطالب پربازدید وبلاگ در نوار کناری

یکی از تکنیک هایی که از طریق آن می توانید مخاطب حاضر در وبلاگ را به مطالعه صفحات و مطالب بیشتری ترغیب کنید، نمایش لیست مطالب پربازدید وبلاگتان  است.

این ابزار (نمایش لیست مطالب پربازدید) در کوثربلاگ آماده است و به راحتی می توانید طبق مراحل زیر آن را در نوار کناری قرار دهید.

این ابزار، لیست مطالب پربازدید شما را در نوار کناری نمایش می دهد.

ادامه »

درج نشانی وبلاگ خود در نمایه

براي دسترسي بازديد كننده هاي عمومي از طريق قسمت كاربران آنلاين (نمایه) به وبلاگ شما فقط كافيست وارد نمايه خود شويد و در قسمت وبسايت آدرس وبلاگ خود را وارد نماييد.

براي فعال نمودن اين قسمت مراحل زير را دنبال نماييد.

در صفحه مدیریت وبلاگ، با حرکت موس روی نام خود در بالای صفحه، منوی نمایه باز می شود.

برای تغییر اطلاعات نمایه، گزینه «ویرایش نمایه» را کلیک کنید.

ويرايش نمايه

در صفحه باز شده در قسمت web ،قسمت وبسايت آدرس وبلاگ خود را وارد نماييد.

url

در انتها دكمه ذخيره و بستن را كليك نماييد.

آموزش استفاده از ابزار كاربران آنلاين

کاربران آنلاین کوثربلاگ

در اکثر فروم ها یا شبکه های اجتماعی و سایت هایی که مخاطبین آنها به وفور با هم در ارتباط هستند بخشی وجود دارد که کاربران آنلاین را براي تعامل بيشتر با هم نمایش می گذارند. در كوثربلاگ نيز اين قسمت براي تمام کاربران قابل استفاده مي باشد.

كاربران آنلاين

برای افزودن این ابزار در وبلاگ خود این مراحل را دنبال نمایید.

ادامه »

آموزش سریعترین روش تغییر هدر وبلاگ

برای تغییر هدر در وبلاگ روش های مختلفی وجود دارد. یکی از سریعترین، راحت ترین و جدیدترین راه ها برای این کار که در بروزرسانی اخیر کوثربلاگ اضافه شده، استفاده از دکمه بارگذاری هدر است.

در این روش، برای تغییر هدر، در قسمت مدیریت وبلاگ به منوی قالب مراجعه کنید.

در قسمت تنظیمات قالب، اگر آن قالب امکان تغییر هدر داشته باشد، مقابل کادر سربرگ، دکمه بارگذاری وجود دارد.

با کلیک روی دکمه بارگذاری تصویر مورد نظر را انتخاب کنید. (دقت کنید که این تصویر باید در ابعاد متناسب با هدر آن قالب باشد)

پس از انتخاب تصویر، حتماً دکمه ذخیره و بستن را در انتهای صفحه کلیک کنید.

تغییر هدر

ابزار جدید "گزارش کپی برداری ها"

بازدیدکننده وبلاگ، هنگام مطالعه یک مطلب، شاید نیاز داشته باشد بخشی از مطلب که مورد توجه وی قرار گرفته را برای استفاده در جای دیگر (شاید در سایت، وبلاگ یا تحقیق خود) کپی کند. دانستن و تحلیل آمار محتوای کپی شده از وبلاگ (سایت) برای مدیر آن وبلاگ  مفید و جالب است. از این جهت که می تواند بررسی کند چه بخش هایی از مطالبش توسط بازدیدکننده ها مورد توجه قرار گرفته و آن را کپی کرده اند.

از این رو، ابزار جدیدی به وبلاگ های کوثربلاگ اضافه شده تا بتوانید گزارش محتواهایی که توسط بازدیدکننده ها از وبلاگ شما کپی می شود را مشاهده و بررسی کنید.

برای استفاده از این ابزار، در قسمت مدیریت وبلاگ خود، وارد بخش آمار شوید و گزینه “گزارش کپی برداری ها” را کلیک کنید.

در این صفحه می توانید عنوان و آدرس وبلاگ شما (در مواقعی که چند وبلاگ داشته باشید متوجه می شوید از کدام وبلاگ شما)، متنی که توسط بازدیدکننده کپی شده و تاریخ کپی را مشاهده کنید.

گزارش کپی برداری ها

 

کوثربلاگ، سرویس وبلاگی ویژه بانوان

از آغاز گسترش وبلاگ نویسی، سرویس های وبلاگی متفاوتی پا به عرصه فضای مجازی گذاشته‌اند. وب سایت های ایرانی سرویس دهنده وبلاگ نیز مخاطبان بسیاری داشته اند و وبلاگ های زیادی را در دل خود جای داده اند. اما امروزه در عرصه دانش و فناوری، گرایش به سمت فعالیت های حرفه ای و تخصصی افزایش پیدا کرده است و به همین دلیل در وبلاگ نویسی نیز سرویس دهنده های تخصصی به میان آمده اند.

سیستم های وبلاگ نویسی ویژه نویسندگان، افراد حقوق دان و … از این دست هستند. از این رو کوثربلاگ بعنوان تنها سرویس وبلاگ نویسی ویژه بانوان فعالیت می کند و محیطی مناسب برای وبلاگ نویسی بانوان با هدف تولید محتوای فرهنگی مذهبی بومی و ارائه الگوی صحیح زن مسلمان و سبک زندگی بانوان مسلمان در فضای مجازی فراهم کرده است.

 

مطالب مرتبط:

ویژگی های کوثربلاگ نسبت به سایر سرویس های وبلاگی

 
دانلود تقویم 98