ساخت ایمیل در گوگل

جی‌میل Gmail ایمیلی رایگان و با امکاناتی بسیار، اما ساده است که توسط سایت گوگل ارائه می‌شود.


با ارائه‌ی این سرویس، جی‌میل به سرعت جای خود را بین کاربران اینترنتی پیدا کرد. سادگی محیط جی‌میل و عاری بودن از تبلیغات بصری پرحجم، بر خلاف محیط شلوغ یاهومیل، یکی از دلایل مهم رو آوردن کاربران به جی‌میل بود.


برای ساخت یک جی‌میل به صفحه‌ی Gmail.com می‌رویم و در صفحه‌ی باز شده، بر روی عبارت Create an account کلیک می‌کنیم.صفحه‌ی جدیدی باز می‌شود که محتوی سؤالاتی است و اطلاعاتی را برای ثبت ایمیل از ما می‌گیرد.1. نام واقعی یا اسم مستعاری که برای خودمان انتخاب کرده‌ایم را وارد می‌کنیم.
2. نام خانوادگی واقعی یا مستعار خود را به انگلیسی یا فارسی می‌نویسیم.
3. کلمه یا عبارت دلخواه ما که در واقع همان آیدی جی‌میل‌مان هست را وارد می‌کنیم. این کلمه حتما باید به انگلیسی وارد شود. نام کاربری می‌تواند نام ما‌، ترکیبی از نام و نام‌خانوادگی و یا هر کلمه و عبارت با معنی یا بدون معنی دیگری باشد‌. حتی می‌تواند ترکیبی از حروف، یا حروف و اعداد باشد. حتی در انتخاب این نام کاربری می‌توان از کاراکترهایی مثل نقطه (.) هم استفاده کرد؛ اما مجاز به استفاده از کاراکتر فاصله (Space) نیستیم. تعداد کاراکترهای نام کاربری یا آیدی ما باید بین شش تا سی کاراکتر باشد و با حرف یا عدد شروع شود.


همان طور که می‌دانید، آیدی انتخابی باید تکراری نباشد. برای اطمینان از تکراری نبودن آیدی، روی دکمه‌ی check availability کلیک می‌کنیم. اگر این نام کاربری قبلا گرفته نشده باشد، گوگل با درج عبارت is available به ما اجازه‌ی ثبت آن را می‌دهد و اگر قبلا کسی آن را گرفته باشد‌، ضمن درج عبارت is not available, but the following user name are، کلمات دیگری را هم به ما پیشنهاد می‌کند که می‌توانیم یکی از آن‌ها را انتخاب کنیم، و یا اینکه به دنبال کلمه‌ی دیگری باشیم.


با پذیرش نهایی این کلمه‌، ایمیل ما به صورت username@gmail.com خواهد شد که در آن username همان کلمه‌ی انتخابی ماست.


بعد از این نوبت به انتخاب کلمه‌ی عبور می‌رسد.1. رمز عبور انتخابی‌مان را وارد می‌کنیم. رمز انتخابی باید دست‌کم دارای هشت کاراکتر از حروف و یا ترکیبی از حروف و عدد و یا علائم باشد. رمز عبور نسبت به کوچک و بزرگی حروف حساس است، پس موقع انتخاب یا وارد نمودن رمز به وضعیت دکمه‌ی Caps Lock در صفحه کلید دقت کنیم.


همین‌طور دقت کنیم که صفحه کلیدمان در حالت انگلیسی باشد تا بعدا با مشکلی مواجه نشویم. برای داشتن رمزی قوی و ایمن، بهتر است از ترکیب حروف و علائم و اعداد، و نیز بزرگی و کوچکی آن‌ها استفاده کنیم. یادمان باشد که برای پسورد از نام و نام‌خانوادگی و شناسه‌ی کاربری و روز تولد و امثال آن استفاده نکنیم تا حدس زدن آن به این سادگی‌ها میسر نباشد. از تایپ پشت سر هم اعداد، مثل 1234 و همین‌طور حروف، مانند qwert و تکرار حروف و عدد، مثل aa11 هم برای کلمه‌ی عبور باید خودداری کنیم.


خط Password strength قدرت و امنیت رمزمان را به نشان می‌دهد، و نشانه‌ی سبز رنگ Strong به معنای انتخاب رمزی مستحکم و قوی از طرف ماست.


1. پسوردی را که بالا وارد کرده‌ایم، تکرار می‌کنیم تا مطمئن شویم رمز را درست وارد کرده‌ایم.


اگر از سیستم‌های عمومی استفاده می‌کنیم و یا اشخاص دیگری نیز از کامپیوتر ما استفاده می‌کنند، یادمان باشد که علامت کنار عبارت Stay signed in را با کلیک کردن بر روی آن برداریم‌ تا نام کاربری و رمز عبور ما در سیستم ذخیره نشود. وقتی این گزینه علامت‌دار باشد، دیگر برای هر بار وارد شدن به ایمیل‌مان، لازم نیست نام کاربری و کلمه‌ی عبور را وارد کنیم. به همین دلیل معمولا کسانی که از سیستم شخصی استفاده می‌کنند، این گزینه را برای راحت‌تر شدن و سریع‌تر شدن دسترسی به جی‌میل‌شان، علامت‌دار می‌کنند.


1. اگر بخواهیم، گوگل تاریخچه‌ای از تمامی وبگردی‌هایمان ایجاد می‌کند و در دسترس‌مان می‌گذارد. و اگر نیازی به این مورد نمی‌بینیم‌، علامت کنار Enable Web History را با کلیک کردن بر روی آن برمی‌داریم‌.

 

1. مجموعه‌ای از سؤالات امنیتی در این قسمت نمایش داده می‌شود که باید یکی از آن‌ها را انتخاب کنیم. این سؤال به درد وقتی می‌خورد که رمز عبورمان را فراموش کرده باشیم. این طور وقت‌ها گوگل سؤال امنیتی‌ای را که ما موقع ثبت جی‌میل انتخاب کرده‌ایم ازمان می‌پرسد و اگر پاسخ ما به آن، مطابق با همان پاسخی باشد که در زمان ثبت ایمیل نوشته‌ایم؛ پسورد جدیدی را به ما می‌دهد.


اگر گزینه‌ی آخر را انتخاب کنیم، به ما این امکان را می‌دهد که خودمان یک سؤال به طور دلخواه برای خودمان طرح کنیم و بعد به همان سؤال دلخواه‌مان جواب دهیم.


1. پاسخ سؤال انتخابی‌مان را می‌نویسیم. سؤال و جواب را باید طوری انتخاب کرده باشیم که در ذهنمان بماند و بعد اگر لازم شد، بتوانیم ازشان استفاده کنیم. بد نیست اطلاعاتی را که موقع ثبت ایمیل وارد می‌کنیم، جایی ذخیره کنیم که اگر بعدا لازم شد، به آن‌ها دسترسی داشته باشیم.
2. در صورتیکه ایمیل دیگری داشته باشیم، می‌توانیم آن را وارد کنیم تا زمانی که رمز عبور را فراموش کردیم، گوگل آن را به این ایمیل ارسال نماید‌.
3. در این قسمت، نام کشورمان نوشته شده است. یعنی گوگل با توجه به آی‌پی سیستم ما، اسم کشورمان را به صورت پیش‌فرض می‌نویسد. اگر نام کشور صحیح نوشته نشده باشد، یا مایل باشیم آن را عوض کنیم، به راحتی می‌توانیم تغییرش بدهیم و از میان اسامی کشورهای موجود، یکی دیگر را انتخاب کنیم.
4. تاریخ تولدمان را به میلادی انتخاب کرده و طبق نمونه‌ی خود گوگل، به ترتیب ماه و روز و سال، آن را وارد می‌کنیم.


مراحل وارد کردن اطلاعات تقریبا تمام شده است. فقط وارد کردن کد امنیتی مانده است.

 

کاراکترهایی را که در تصویر نمایش داده می‌شود، باید عینا وارد کنیم. این کد امنیتی با هر بار لود شدن صفحه، تغییر می‌کند. این کد به چه دردی می‌خورد؟ به درد اینکه فقط آدم‌های هوشیار بتوانند ایمیل بسازند؛ چون بعضی ماشین‌های الکترونیکی هم هستند که به صورت خودکار، ایمیل می‌گیرند. برای اینکه از این کار جلوگیری بشود، این کد را گذاشته‌اند تا مطمئن بشوند آن کسی که دارد ایمیل را ثبت می‌کند، یک انسان است، نه یک ماشین!


با کلیک روی عبارت I accept. Create my account موافقت خود را با شرایط گوگل اعلام می‌کنیم و مراحل ثبت جی‌میل را به پایان می‌بریم.


اگر اطلاعاتی که وارد کرده‌ایم، بدون اشکال باشد، با کلیک روی این دکمه، به صفحه دیگری می‌رویم، در غیر این صورت، گوگل با خط قرمز به نکاتی که مشکل دارد، اشاره می‌کند تا آن را تصحیح کنیم.


در آخرین مرحله، گوگل عضویت ما را تبریک می‌گوید و می‌توانیم با کلیک روی عبارت Show me my account به صندوق پستی‌مان وارد شویم.


اگر قبل از ورود به صفحه‌ی ایمیل‌مان، وارد صفحه‌ی معرفی گوگل‌باز (سرویس جدید گوگل) شد، می‌توانیم با کلیک روی گزینه‌ی Just go to my inbox, I’ll try Buzz later، مستقیم به صندوق پستی‌مان وارد شویم.


نمای کلی جی‌میل ما در بدو ورود به این شکل است:

 

در قسمت سمت راست بالای صفحه، آیدی جی میل ما نمایش داده می‌شود. قسمت میانی صفحه، محتویات اینباکس، یعنی ایمیل‌هایی که برایمان آمده را نشان می‌دهد که در ابتدای ورود، چند ایمیل از طرف سایت گوگل خواهیم داشت که حاوی تبریک و معرفی بخش‌های مختلف سایت است. منوی سمت چپ صفحه، دسترسی به سایر قسمت‌های ایمیل، مثل Sent Mail و Drafs را مهیا می‌کند.


سمت چپ پایین صفحه نیز مربوط به قسمت چت ایمیل است.


اگر از سیستم‌های عمومی استفاده می‌کنیم، یادمان نرود که قبل از بستن صفحه، از جی‌میل خارج شویم (Sign Out).


برای ورود مجدد به ایمیل، به آدرس Gmail.com رفته و نام کاربری (که همان آیدی جی‌میل‌مان است) و پسورد را وارد می‌کنیم.

مطمئن باشید که کار کردن با جی‌میل بسیار راحت و لذت‌بخش است.

اشتراک گذاری این مطلب!

 • 1 stars
  علی
  نظر از: علی
  1394/12/18 @ 08:55:22 ق.ظ

  علی [بازدید کننده]

  سلام مرسی ممنون

 • 5 stars
  SღMღj
  نظر از: SღMღj
  1394/11/22 @ 12:11:22 ق.ظ

  SღMღj [بازدید کننده]

  عالی بود ممنون

 • من
  نظر از: من
  1394/10/27 @ 02:11:01 ب.ظ

  من [بازدید کننده]

  سلام میشه آدرس ایمیلم رو تغییر بدم .?

  —————————–
  پاسخ:
  در سرویس ایمیل یاهو و گوگل امکان تغییر آدرس وجود ندارد.

 • فاطمه
  نظر از: فاطمه
  1394/10/25 @ 07:08:53 ب.ظ

  فاطمه [بازدید کننده]

  ممنون

 • فاطمه
  نظر از: فاطمه
  1394/10/25 @ 07:07:57 ب.ظ

  فاطمه [بازدید کننده]

  عالیییییییییییییییییییییییییه

 • mojtaba gholami
  نظر از: mojtaba gholami
  1394/10/11 @ 04:35:38 ب.ظ

  mojtaba gholami [بازدید کننده]

  ممنون باید هزاران افرین به شما گفت روش اموزش عالی بود

 • mojtaba gholami
  نظر از: mojtaba gholami
  1394/10/11 @ 04:30:18 ب.ظ

  mojtaba gholami [بازدید کننده]

  ممنون عالی بود

 • محمد حسن
  نظر از: محمد حسن
  1394/09/11 @ 02:35:28 ق.ظ

  محمد حسن [بازدید کننده]

  سلام.
  میشه ایمیلی که ساخته شده ویرایشش کرد؟
  مثلا اسم یا پسورد؟
  باتشکر
  ………………………………
  پاسخ:
  سلام علیکم
  کاربر گرامی باید ببینید آن سامانه ایمیلی که شما در آن ایمیل ساخته اید این امکان را برای کاربرانش فراهم کرده است یا نه؟ ولی معمولا چنین امکانی وجود ندارد.
  موفق باشید

 • نظر از: فانوس
  1394/07/25 @ 07:22:24 ب.ظ

  فانوس [عضو]

  السلام عليك يا ابا عبدالله الحسين عليه السلام

 • ناشناس
  نظر از: ناشناس
  1394/05/12 @ 01:10:00 ب.ظ

  ناشناس [بازدید کننده]

  سلام ایمیل با جیمیل فرق داره میشه بگید چه فرقی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  ———
  سلام . فرقی ندارد.جیمیل یک سرویس دهنده ی ایمیل است

 • azyta
  نظر از: azyta
  1394/03/27 @ 09:35:26 ب.ظ

  azyta [بازدید کننده]

  عالیه

 • mohammad
  نظر از: mohammad
  1394/03/23 @ 05:18:14 ب.ظ

  mohammad [بازدید کننده]

  خیلی بد بود چون نتونستم بسزم

 • امیر
  نظر از: امیر
  1394/03/14 @ 01:11:10 ق.ظ

  امیر [بازدید کننده]

  سلام ساختم ممنون

 • علشرضا
  نظر از: علشرضا
  1394/01/10 @ 04:31:23 ب.ظ

  علشرضا [بازدید کننده]

  عاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااالییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی بوووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووودددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددد خیلی

 • 5 stars
  @lirez@
  نظر از: @lirez@
  1393/10/11 @ 04:17:23 ب.ظ

  @lirez@ [بازدید کننده]

  عالی بود دوستان

 • 2 stars
  Monif
  نظر از: Monif
  1393/10/06 @ 06:05:11 ب.ظ

  Monif [بازدید کننده]

  با حال بود

 • 1 stars
  nimaa
  نظر از: nimaa
  1393/09/02 @ 01:49:01 ق.ظ

  nimaa [بازدید کننده]

  20

 • 4 stars
  obiii$
  نظر از: obiii$
  1393/08/30 @ 07:38:29 ب.ظ

  obiii$ [بازدید کننده]

  اگه عکسارو باکیفیت تر میزاشتی بهتر بود

 • 3 stars
  ویدا
  نظر از: ویدا
  1393/07/30 @ 10:40:05 ق.ظ

  ویدا [بازدید کننده]

  بد نبود!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • 3 stars
  ویدا
  نظر از: ویدا
  1393/07/30 @ 10:38:00 ق.ظ

  ویدا [بازدید کننده]

  بدنبود ولی ……………..

 • 5 stars
  raha
  نظر از: raha
  1393/07/09 @ 10:39:19 ب.ظ

  raha [بازدید کننده]

  خیلی خوب بود ..فقط زیادی طولانیش کردین مرسیییییییییییییییییییییییییییییییییی!!!!!

 • 5 stars
  morteza
  نظر از: morteza
  1393/06/29 @ 03:49:12 ب.ظ

  morteza [بازدید کننده]

  Aliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiibod

 • زهرا
  نظر از: زهرا
  1393/06/21 @ 07:51:29 ب.ظ

  زهرا [بازدید کننده]

  سلام علیکم
  خیلی ممنون که این مطلب رو نشر دادید، اما بهتر نیست که از سرویس های ارائه دهنده ایرانی استفاده کنیم.

  ______
  سلام علیکم
  زمان شروع این پروژه سرویس های محدودی وجود داشته اند.

 • شقایق
  نظر از: شقایق
  1393/06/06 @ 03:06:42 ق.ظ

  شقایق [بازدید کننده]

  سلام تروخدا کمکم کنید…از طریق گوگل کروم وارد صفحه جی میلم شدم اما چند روزی که وقتی وارد جی میلم میشم ارور میاد و مینویسهThis webpage has a redirect loop
  در بین گزینه هاش reload هست که میزنم اما بازم باز نمیکنه…کمکم کنید خواهشا…
  ________
  سلام
  با یه مرورگر دیگه هم تست کنید رمزتن رو عوض کنید و دوباره با کروم امتحانش کنید

 • 1 stars
  فاطمه
  نظر از: فاطمه
  1393/06/04 @ 01:05:12 ب.ظ

  فاطمه [بازدید کننده]

  این روش ساخت دیگه جواب نمی ده چون گوگل روشش رو تغییر داده . لطفا به روز باشید.
  _________-
  فقط نمای صفحه ثبت نام گوگل تغییر کرده است، فیلدها و محتوای کلی همین است .

 • بهار
  نظر از: بهار
  1393/06/03 @ 10:15:40 ق.ظ

  بهار [بازدید کننده]

  سلام به نضر من اصلا نمئ تونئ يمل درست كنئ شما چه طور يمل درست كنيم شما مئ گيت
  ________
  سلام
  با همان روندی که در بالا گفته شد، فقط باید فیلدها را درست وارد کنید

 • 2 stars
  حسین
  نظر از: حسین
  1393/04/09 @ 03:02:29 ب.ظ

  حسین [بازدید کننده]

  لطفا بگید از کجا وارد صفحه بشم

 • طاهره
  نظر از: طاهره
  1393/04/07 @ 08:47:22 ب.ظ

  طاهره [بازدید کننده]

  سلام میشه برام یه ایمیل بسازید من اصلا بلد نیستم

 • 1 stars
  DJAVAD
  نظر از: DJAVAD
  1393/03/25 @ 03:25:27 ب.ظ

  DJAVAD [بازدید کننده]

  ما که نفهمیدیم

 • 5 stars
  ریحانه
  نظر از: ریحانه
  1393/02/26 @ 01:32:43 ق.ظ

  ریحانه [بازدید کننده]

  ععععععععععععععععععاااااااااااللللللللللللللیییییییییییی بود.

 • 1 stars
  hesam
  نظر از: hesam
  1393/01/30 @ 12:10:13 ب.ظ

  hesam [بازدید کننده]

  چرا سایتتون بروز نیست؟الان جور دیگه ای جی میل ساخته میشه

 • 3 stars
  رضا
  نظر از: رضا
  1393/01/27 @ 10:03:50 ق.ظ

  رضا [بازدید کننده]

  ممنون از راهنمایی شما ولی ما که هنوز نتونستیم یه میل بسازیم چیکار کنیم؟

 • 4 stars
  بیتا
  نظر از: بیتا
  1393/01/22 @ 06:49:00 ب.ظ

  بیتا [بازدید کننده]

  سلام وقتی میزنم مرحله بعدی نمیاد باید چی کار کنم؟

 • 4 stars
  maral
  نظر از: maral
  1393/01/17 @ 07:25:22 ب.ظ

  maral [بازدید کننده]

  خوب بود

 • 4 stars
  فرهاد
  نظر از: فرهاد
  1393/01/15 @ 09:58:14 ب.ظ

  فرهاد [بازدید کننده]

  خیلیخوبه

 • 3 stars
  محمدمهدی ملاحسنی
  نظر از: محمدمهدی ملاحسنی
  1392/12/07 @ 04:49:42 ب.ظ

  محمدمهدی ملاحسنی [بازدید کننده]

  خاک تو سرتون با این وبلاک ساختنتون
  _____
  تاسف میخورم براتون … همین !

 • 5 stars
  امیدرضا
  نظر از: امیدرضا
  1392/12/05 @ 11:19:31 ب.ظ

  امیدرضا [بازدید کننده]

  واقا ممنون

 • 5 stars
  بهرام
  نظر از: بهرام
  1392/12/04 @ 02:02:58 ق.ظ

  بهرام [بازدید کننده]

  lمرسی راهنمایتان

 • 3 stars
  nima
  نظر از: nima
  1392/11/27 @ 10:23:46 ب.ظ

  nima [بازدید کننده]

  mer30

 • 5 stars
  زهراامیری
  نظر از: زهراامیری
  1392/11/27 @ 08:38:20 ب.ظ

  زهراامیری [بازدید کننده]

  مرسی عزیز عالی بود

 • 5 stars
  هومن
  نظر از: هومن
  1392/11/18 @ 01:04:29 ب.ظ

  هومن [بازدید کننده]

  خوب بود

 • 1 stars
  هومن
  نظر از: هومن
  1392/11/18 @ 01:03:14 ب.ظ

  هومن [بازدید کننده]

  خوشم نیومد

 • 5 stars
  ماندانا
  نظر از: ماندانا
  1392/11/17 @ 12:03:13 ب.ظ

  ماندانا [بازدید کننده]

  عالی مرسی ممنون

 • 4 stars
  بهراد
  نظر از: بهراد
  1392/11/15 @ 05:50:17 ب.ظ

  بهراد [بازدید کننده]

  خوبه

 • 4 stars
  parsa
  نظر از: parsa
  1392/11/15 @ 03:37:40 ب.ظ

  parsa [بازدید کننده]

  سایت خوبی است

 • pari
  نظر از: pari
  1392/11/02 @ 10:24:50 ب.ظ

  pari [بازدید کننده]

  be dard nkhor bod

 • 5 stars
  omid faraji
  نظر از: omid faraji
  1392/10/23 @ 07:05:47 ب.ظ

  omid faraji [بازدید کننده]

  نظری ندترم

 • 5 stars
  mahsa
  نظر از: mahsa
  1392/10/22 @ 02:27:18 ب.ظ

  mahsa [بازدید کننده]

  مرسی

 • 1 stars
  MOoOokhe
  نظر از: MOoOokhe
  1392/10/19 @ 10:21:02 ب.ظ

  MOoOokhe [بازدید کننده]

  مزخرف بود

 • 5 stars
  ال آرا
  نظر از: ال آرا
  1392/10/15 @ 07:27:30 ب.ظ

  ال آرا [بازدید کننده]

  مر30 عااااااااااااااااااااااالی بود دستت گلت درد نکنه بازم میسی

نظر دهید

آدرس پست الکترونیک شما در این سایت آشکار نخواهد شد.
بدعالی
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots.
عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید. (غیرحساس به حروف کوچک و بزرگ)