مدیریت نظرات وبلاگ

با تمرکز مستمر بر تولید محتوای مفید و پیدا کردن تعداد بیشتری خواننده، متوجه خواهید شد افرادی که از وبلاگ شما بازدید می‌کنند، رفته رفته با محتوای شما ارتباط بیشتری برقرار می کنند. با این وصف، باید علاوه بر استمرار در تولید محتوای باکیفیت، بخشی از تمرکز خود را به ایجاد ارتباط بهتر با مخاطبان خود قرار دهید.

نظر در وبلاگ نویسی

وضعیت نظردهی به مطلب

دیدگاه‌ها و نظرات در کوثربلاگ یکی از اصلی‌ترین راه های ایجاد ارتباط با کاربران است که باید توجه ویژه ای برای مدیریت دیدگاه‌ها داشت تا با پاسخ دهی سریع ،رضایت کاربران را فراهم نمود .اما گاهی تمایل داریم که نظرات یک پست را مسدود نماییم و مجددا پس از گذشت زمان خاصی آن را فعال نماییم. سامانه کوثر بلاگ برای شما این امکان را فراهم ساخته است که براحتی این امکان را داشته باشید.

تنظیم وضعیت نظردهی به هر مطلب را اینجا بخوانید.

 

مدیریت نظرات

نظرات ارسالی در وبلاگ شما به صورت پیش فرض، بر روی پیش نویس تنظیم شده و اعلان آن از سوی سیستم به صورت عدد قرمز رنگ در میزکار می باشد. وقتی نظری در وبلاگ شما ارسال می شود، به صورت منتشر نشده است. تا پیش از انتشار، توسط شما مدیریت شود. لذا به صورت پیش نویس در میزکار شما باقی خواهند ماند.

نظر در وبلاگ نویسی

لازم است نظرات دریافتی را بررسی و با استفاده از ابزار موجود در ذیل کادر نظر، یکی از وضعیت های موجود در نظرات را مشخص نمایند.

 

وضعیت نظرات دریافتی

1) سطل زباله:  با استفاده از این گزینه، نظر دریافتی را می توانید حذف کنید. توجه داشته باشید نظراتی که حذف می شوند غیر قابل بازیابی خواهند بود.

2) انتشار:  از طریق این گزینه، می توانید نظرات دریافتی را منتشر کنید تا ذیل مطلب قابل مشاهده باشد.

 

لیست نظرات وبلاگ

از منوی سمت راست مدیریت وبلاگ، با کلیک بر روی «نظرات» دو پیوند را مشاهده خواهید نمود. با کلیک روی همه  تمام دیدگاه‌هایی که در وبلاگ شما ت گذاشته شده است مشاهده می کنید و می توانید آن‌ها را پاسخ دهید و حذف کنید. دیگری برای نمایش نظرات منتظر بررسی کاربرد دارد.

 نظرات

 

در بخش «همه نظرات»، متن نظر، پستی که برای آن نظر ارسال شده، وضعیت نظر ، نام نویسنده ، تاریخ و ساعت ارسال را مشاهده خواهید نمود.

نظر در وبلاگ نویسی


نکته: در این قسمت در صورتی که دیدگاه ها با رنگ پس زمینه زرد مشخص شده اند، در انتظار تائید می باشند و چنانچه از سمت شما تائید شود در وبلاگ منتشر خواهد شد. 

 

پاسخ به نظرات

عمدتاً مخاطبان با درج نظرات خود در زیر پست‌های وبلاگ با شما ارتباط برقرار می‌کنند. در نتیجه باید به نظرات آنها پاسخ دهید، به انتقادات و پیشنهادات آنها توجه کنید و در صورتی که تقاضای انتشار محتوای خاصی را دارند، آن را در دستور کار خود قرار دهید. در مجموع باید کاری کنید تا مخاطبان، دوباره به وبلاگ شما بازگردند.

شیوه پاسخ به نظرات را اینجا بخوانید

پاسخ به نظرات کاربران

 

 • نظر از: Bahraini
  1397/04/08 @ 11:43:42 ب.ظ

  Bahraini [عضو] 

  سلام و سپاس

 • نظر از: صداقت
  1397/04/07 @ 11:29:17 ق.ظ

  صداقت [عضو] 

  ممنون از آموزش های مفیدتان.
  من الله التوفیق

نظر دهید

آدرس پست الکترونیک شما در این سایت آشکار نخواهد شد.

URL شما نمایش داده خواهد شد.
بدعالی
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots.