موضوع: "آموزش های کوثربلاگ"

وبلاگ خود را در سایت "پیوندها" معرفی کنید

سایت پیوندها

در مطلبی با عنوان “تبادل لینک و لینک دهی” راهنمایی و آموزش های لازم برای تبادل لینک و درج لینک وبلاگ در محیط های دیگر آموزش داده شد.

در راستای بند 2 و 4 از آموزش مذکور، یعنی تبادل لینک با سایت های دیگر و معرفی وبلاگ خود، این مطلب بعنوان یک راهنما و نمونه عملی به شما معرفی می شود. امیدواریم موارد دیگر را هم خود شما پیدا کرده و برای تعامل و معرفی وبلاگ خود، پیگیری کنید.

«پیوندها» که بیشتر در زمان فیلتر بودن سایتی، نمایش داده می شود، پایگاه های اینترنتی مختلفی را در چنین مواقعی به کاربر نمایش می دهد که در گروه های مختلف دسته بندی شده اند.

شما می توانید وبلاگ خود که مربوط به یکی موضوعات سایت پیوندها می شود را به این مجموعه به روش ذیل معرفی کنید تا در دسته بندی های خود معرفی کند.

وبلاگ های کوثربلاگ می توانند حسب موضوع وبلاگ خود، در شاخه «فرهنگی و مذهبی/معارف و منابع اسلامی» یا در دسته بندی های دیگر سایت پیوندها قرار گیرند.

در حال حاضر نیز چندین وبلاگ کوثربلاگ در این قسمت معرفی شده اند.

سایت پیوندها

ادامه »

مدیریت نظرات وبلاگ

با تمرکز مستمر بر تولید محتوای مفید و پیدا کردن تعداد بیشتری خواننده، متوجه خواهید شد افرادی که از وبلاگ شما بازدید می‌کنند، رفته رفته با محتوای شما ارتباط بیشتری برقرار می کنند. با این وصف، باید علاوه بر استمرار در تولید محتوای باکیفیت، بخشی از تمرکز خود را به ایجاد ارتباط بهتر با مخاطبان خود قرار دهید.

نظر در وبلاگ نویسی

وضعیت نظردهی به مطلب

دیدگاه‌ها و نظرات در کوثربلاگ یکی از اصلی‌ترین راه های ایجاد ارتباط با کاربران است که باید توجه ویژه ای برای مدیریت دیدگاه‌ها داشت تا با پاسخ دهی سریع ،رضایت کاربران را فراهم نمود .اما گاهی تمایل داریم که نظرات یک پست را مسدود نماییم و مجددا پس از گذشت زمان خاصی آن را فعال نماییم. سامانه کوثر بلاگ برای شما این امکان را فراهم ساخته است که براحتی این امکان را داشته باشید.

تنظیم وضعیت نظردهی به هر مطلب را اینجا بخوانید.

 

ادامه »

اشتراک گذاری مطالب وبلاگ در شبکه های اجتماعی از طریق اپ کوثربلاگ

 ارتباط با کاربران از طریق به اشتراک گذاری مطالب در کمترین زمان در شبکه های اجتماعی یکی از ارکان اصلی مدیریت وب در دنیای امروز می باشد . امروزه تنها داشتن یک سایت یا نظایر آن در محیط رسانه کافی نیست و دیده شدن و باز خورد و بازدید از اهمیت ویژه ای برخوردار است.با وجود وبسایت های شبکه های اجتماعی از یک سو و برنامه ها و اپ های موبایلی شبکه اجتماعی از سوی دیگر که مهمترین بخش زندگی افراد را تشکیل می دهند،با اشتراک گذاری مطالب می توان به افزایش ترافیک توسط بازدید کنندگان دست یافت.

 

اشتراک گذاری مطالب

در بروز رسانی اخیر در نسخه اپ کوثربلاگ افزودن امکان اشتراک گذاری پست ها از طریق صفحه مطالب فراهم شد.

طریقه به اشتراک گذاری مطالب در نسخه موبایلی کوثربلاگ

ادامه »

معیار وبلاگ های فعال در صفحه اول چیست؟

وبلاگ های فعال کوثر بلاگ

بی گمان همه کاربران با بخش وبلاگ های فعال در صفحه اصلی آشنا هستند و ممکن است در این خصوص سوالی در ذهن شما باشد که : معیار انتخاب وبلاگ های فعال چیست؟

اگرچه برای انتخاب وبلاگ های فعال نمی توان  معیار دقیقی ارائه کرد و کیفیت و محتوای مطالب حرف اول را در ارزیابی وبلاگ ها می زند، اما از آنجایی که تعداد وبلاگ ها ومطالب بالاست، بررسی روزانه و ارزیابی کیفی وبلاگ ها به صورت دستی امکان پذیر نیست، بنابراین معیارهای و ضرایبی برای محاسبه رتبه وبلاگ ها و نهایتاً انتخاب وبلاگ های فعال به صورت خودکار تنظیم شده است.

برای کسب رتبه خوب می بایست به تمامی معیارها شامل بازدید، تعداد مطلب، نظرات وبلاگ، مطلب منتخب، آراء و تعداد روزهای حضور در سامانه توجه داشته باشید.

در سیستم امتیازدهی، به دلیل شرایط لحاظ شده، یک کاربر نمی تواند صرفاً با تمرکز روی یک معیار و از طریق یک فعالیت، امتیاز بالایی کسب کند.

مطالب مرتبط:

تکنیک های سئو و بهینه سازی وبلاگ در موتورهای جستجو

ویژگی یک محتوای خوب

نظر در وبلاگ نویسی 

معیارهای مطالب منتخب

ابزارهای جانبی وبلاگ

حتماً تابحال وبلاگ هایی را مشاهده کردید که ابزارهایی مثل ساعت، تقویم، نمایش احادیث، اوقات شرعی، پخش فایل صوتی و … در آن ها بکار رفته است. این امکانات بعنوان ابزاری جانبی توسط مدیر وبلاگ استفاده شده اند .

اینگونه ابزارک ها معمولاً به صورت کدهای html هستند که توسط سایت ها یا افراد دارای توانایی، طراحی و ارائه می شوند. با جستجوی ساده می توانید نمونه های مختلفی را پیدا کنید .

یکی از قابلیت‌های خوب کوثربلاگ، ارائه برخی  ویجت ها است. هر کدام از این ابزارها قابلیت ویژه و منحصر به فردی را به وبلاگ اضافه می کنند. امکانات اضافه شده توسط ویجت ها و دیگر ابزارهای جانبی معمولاً در ستون کناری وبلاگ قرار می گیرند.
 
در قسمت «قالب»، تب اجزای وبلاگ را کلیک کنید .

 ابزارهای جانبی کوثربلاگ

ادامه »

مدیریت فایل در کوثربلاگ (بارگذاری-حذف)

همانطور که می دانید، یکی از قابلیت های ویژه سامانه کوثر بلاگ، امکان بارگذاری انواع فایل می باشد تا کاربران دغدغه بکارگیری از فایل های ذخیره شده روی رایانه را در وبلاگ خود نداشته باشند.

الف)  بارگذاری فایل جدید
برای بارگذاری فایل و مشاهده لیست فایل های بارگذاری شده و مدیریت آن ها، پس از ورود به میزکار قسمت «فایل ها» را از منوی سمت راست انتخاب کنید. 

بارگذاری فایل

ادامه »
 
آموزش طراحی سریع بروشور