چگونه اینفوگرافیک بسازیم که محبوب شود؟

امروزه ما در دنیای زندگی می کنیم که هر روز و هر لحظه شاهد حجم زیادی از اطلاعات هستیم و بروز بودن در برابر این همه اطلاعات بسیار طاقت فرساست.اینفوگرافیک ها اطلاعات را بصورت بسته های مرتب،کوچک،مشخص و مختصر با استفاده از رنگ ها و چارت ها با نوشته های مختصر و فونت های زیبا به کاربران ارائه می دهند. این روش کمک می کند که کاربر به راحتی اطلاعات را درک و هضم کند.

امروزه ما در دنیای زندگی می کنیم که هر روز و هر لحظه شاهد حجم زیادی از اطلاعات هستیم و بروز بودن در برابر این همه اطلاعات بسیار طاقت فرساست.اینفوگرافیک ها اطلاعات را بصورت بسته های مرتب،کوچک،مشخص و مختصر با استفاده از رنگ ها و چارت ها با نوشته های مختصر و فونت های زیبا به کاربران ارائه می دهند. این روش کمک می کند که کاربر به راحتی اطلاعات را درک و هضم کند.

نکات بسیار زیادی وجود دارد که به طراحان کمک می کند تا اینفوگرافیک های صحیح و محبوب خلق کنند که پیشتر  درباره مراحل ساخت و استفاده از آن منتشر کردیم اما با تمام این اوصاف هیچ فرمول ساده و سریعی  برای محبوب شدن اینفوگرافیک وجود ندارد اما آنچه که مورد تایید همگان است به اشتراک گذاشتن این نوع محتوا دلیلی بر محبوب بودن آنهاست و جالب است بدانید که همگی آنها یک مخرج مشترک دارند.

محققان مجموعه seigemedia پس از قراردادن بیش از هزار اینفوگرافیک محبوب در کنار هم به این نتیجه رسیدند که همه ی آنها در نکاتی با هم مشترک هستند. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید تعداد کلمات، طیف رنگ مورد استفاده، سایز تصویر و همینطور حوزه های محتوایی محبوب همگی بهم شباهت دارند. این تحقیق در قالب یک تصویر منتشر شده است.این اینفوگرافیک عالی تمام آن ویژگی های مشترک را به نمایش گذاشته است.

 • 5 stars
  نظر از: مدرسه امام جعفر صادق (ع) شاهرود
  1396/02/10 @ 01:15:35 ب.ظ

  مدرسه امام جعفر صادق (ع) شاهرود [عضو] 

  با عرض سلام و احترام
  همانطور که خود اینفوگرافیک برای درک و جمع بندی یک موضوع جذاب و قابل توجه است ف این آمار و بررسی در این زمینه نیز بسیار جالب بود ، همیشه در بررسی ها و آمارگیری نکاتی یافت می شود که پیش از آن کمتر مورد توجه می باشد ف برای درک بهتر اینفوگرافیک این موضوع اماری بسیار جالب و خواندنی بود .
  و نکته ای که من یاد گرفتم آشنایی با پینترست ، که اسمش را پیش تر نشنیده بودم ، مرا بر آن داشت راجع به آن تحقیق کنم !
  با تشکر فراوان به علایق تمامی کاربران سامانه .
  موفق و موید باشید .

نظر دهید

آدرس پست الکترونیک شما در این سایت آشکار نخواهد شد.

URL شما نمایش داده خواهد شد.
بدعالی
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots.
عبارت تصویر را بازنویسی نمائید. (غیرحساس به حروف کوچک و بزرگ)