ساخت ایمیل در گوگل

جی‌میل Gmail ایمیلی رایگان و با امکاناتی بسیار، اما ساده است که توسط سایت گوگل ارائه می‌شود.


با ارائه‌ی این سرویس، جی‌میل به سرعت جای خود را بین کاربران اینترنتی پیدا کرد. سادگی محیط جی‌میل و عاری بودن از تبلیغات بصری پرحجم، بر خلاف محیط شلوغ یاهومیل، یکی از دلایل مهم رو آوردن کاربران به جی‌میل بود.


برای ساخت یک جی‌میل به صفحه‌ی Gmail.com می‌رویم و در صفحه‌ی باز شده، بر روی عبارت Create an account کلیک می‌کنیم.صفحه‌ی جدیدی باز می‌شود که محتوی سؤالاتی است و اطلاعاتی را برای ثبت ایمیل از ما می‌گیرد.1. نام واقعی یا اسم مستعاری که برای خودمان انتخاب کرده‌ایم را وارد می‌کنیم.
2. نام خانوادگی واقعی یا مستعار خود را به انگلیسی یا فارسی می‌نویسیم.
3. کلمه یا عبارت دلخواه ما که در واقع همان آیدی جی‌میل‌مان هست را وارد می‌کنیم. این کلمه حتما باید به انگلیسی وارد شود. نام کاربری می‌تواند نام ما‌، ترکیبی از نام و نام‌خانوادگی و یا هر کلمه و عبارت با معنی یا بدون معنی دیگری باشد‌. حتی می‌تواند ترکیبی از حروف، یا حروف و اعداد باشد. حتی در انتخاب این نام کاربری می‌توان از کاراکترهایی مثل نقطه (.) هم استفاده کرد؛ اما مجاز به استفاده از کاراکتر فاصله (Space) نیستیم. تعداد کاراکترهای نام کاربری یا آیدی ما باید بین شش تا سی کاراکتر باشد و با حرف یا عدد شروع شود.


همان طور که می‌دانید، آیدی انتخابی باید تکراری نباشد. برای اطمینان از تکراری نبودن آیدی، روی دکمه‌ی check availability کلیک می‌کنیم. اگر این نام کاربری قبلا گرفته نشده باشد، گوگل با درج عبارت is available به ما اجازه‌ی ثبت آن را می‌دهد و اگر قبلا کسی آن را گرفته باشد‌، ضمن درج عبارت is not available, but the following user name are، کلمات دیگری را هم به ما پیشنهاد می‌کند که می‌توانیم یکی از آن‌ها را انتخاب کنیم، و یا اینکه به دنبال کلمه‌ی دیگری باشیم.


با پذیرش نهایی این کلمه‌، ایمیل ما به صورت username@gmail.com خواهد شد که در آن username همان کلمه‌ی انتخابی ماست.


بعد از این نوبت به انتخاب کلمه‌ی عبور می‌رسد.1. رمز عبور انتخابی‌مان را وارد می‌کنیم. رمز انتخابی باید دست‌کم دارای هشت کاراکتر از حروف و یا ترکیبی از حروف و عدد و یا علائم باشد. رمز عبور نسبت به کوچک و بزرگی حروف حساس است، پس موقع انتخاب یا وارد نمودن رمز به وضعیت دکمه‌ی Caps Lock در صفحه کلید دقت کنیم.


همین‌طور دقت کنیم که صفحه کلیدمان در حالت انگلیسی باشد تا بعدا با مشکلی مواجه نشویم. برای داشتن رمزی قوی و ایمن، بهتر است از ترکیب حروف و علائم و اعداد، و نیز بزرگی و کوچکی آن‌ها استفاده کنیم. یادمان باشد که برای پسورد از نام و نام‌خانوادگی و شناسه‌ی کاربری و روز تولد و امثال آن استفاده نکنیم تا حدس زدن آن به این سادگی‌ها میسر نباشد. از تایپ پشت سر هم اعداد، مثل 1234 و همین‌طور حروف، مانند qwert و تکرار حروف و عدد، مثل aa11 هم برای کلمه‌ی عبور باید خودداری کنیم.


خط Password strength قدرت و امنیت رمزمان را به نشان می‌دهد، و نشانه‌ی سبز رنگ Strong به معنای انتخاب رمزی مستحکم و قوی از طرف ماست.


1. پسوردی را که بالا وارد کرده‌ایم، تکرار می‌کنیم تا مطمئن شویم رمز را درست وارد کرده‌ایم.


اگر از سیستم‌های عمومی استفاده می‌کنیم و یا اشخاص دیگری نیز از کامپیوتر ما استفاده می‌کنند، یادمان باشد که علامت کنار عبارت Stay signed in را با کلیک کردن بر روی آن برداریم‌ تا نام کاربری و رمز عبور ما در سیستم ذخیره نشود. وقتی این گزینه علامت‌دار باشد، دیگر برای هر بار وارد شدن به ایمیل‌مان، لازم نیست نام کاربری و کلمه‌ی عبور را وارد کنیم. به همین دلیل معمولا کسانی که از سیستم شخصی استفاده می‌کنند، این گزینه را برای راحت‌تر شدن و سریع‌تر شدن دسترسی به جی‌میل‌شان، علامت‌دار می‌کنند.


1. اگر بخواهیم، گوگل تاریخچه‌ای از تمامی وبگردی‌هایمان ایجاد می‌کند و در دسترس‌مان می‌گذارد. و اگر نیازی به این مورد نمی‌بینیم‌، علامت کنار Enable Web History را با کلیک کردن بر روی آن برمی‌داریم‌.

 

1. مجموعه‌ای از سؤالات امنیتی در این قسمت نمایش داده می‌شود که باید یکی از آن‌ها را انتخاب کنیم. این سؤال به درد وقتی می‌خورد که رمز عبورمان را فراموش کرده باشیم. این طور وقت‌ها گوگل سؤال امنیتی‌ای را که ما موقع ثبت جی‌میل انتخاب کرده‌ایم ازمان می‌پرسد و اگر پاسخ ما به آن، مطابق با همان پاسخی باشد که در زمان ثبت ایمیل نوشته‌ایم؛ پسورد جدیدی را به ما می‌دهد.


اگر گزینه‌ی آخر را انتخاب کنیم، به ما این امکان را می‌دهد که خودمان یک سؤال به طور دلخواه برای خودمان طرح کنیم و بعد به همان سؤال دلخواه‌مان جواب دهیم.


1. پاسخ سؤال انتخابی‌مان را می‌نویسیم. سؤال و جواب را باید طوری انتخاب کرده باشیم که در ذهنمان بماند و بعد اگر لازم شد، بتوانیم ازشان استفاده کنیم. بد نیست اطلاعاتی را که موقع ثبت ایمیل وارد می‌کنیم، جایی ذخیره کنیم که اگر بعدا لازم شد، به آن‌ها دسترسی داشته باشیم.
2. در صورتیکه ایمیل دیگری داشته باشیم، می‌توانیم آن را وارد کنیم تا زمانی که رمز عبور را فراموش کردیم، گوگل آن را به این ایمیل ارسال نماید‌.
3. در این قسمت، نام کشورمان نوشته شده است. یعنی گوگل با توجه به آی‌پی سیستم ما، اسم کشورمان را به صورت پیش‌فرض می‌نویسد. اگر نام کشور صحیح نوشته نشده باشد، یا مایل باشیم آن را عوض کنیم، به راحتی می‌توانیم تغییرش بدهیم و از میان اسامی کشورهای موجود، یکی دیگر را انتخاب کنیم.
4. تاریخ تولدمان را به میلادی انتخاب کرده و طبق نمونه‌ی خود گوگل، به ترتیب ماه و روز و سال، آن را وارد می‌کنیم.


مراحل وارد کردن اطلاعات تقریبا تمام شده است. فقط وارد کردن کد امنیتی مانده است.

 

کاراکترهایی را که در تصویر نمایش داده می‌شود، باید عینا وارد کنیم. این کد امنیتی با هر بار لود شدن صفحه، تغییر می‌کند. این کد به چه دردی می‌خورد؟ به درد اینکه فقط آدم‌های هوشیار بتوانند ایمیل بسازند؛ چون بعضی ماشین‌های الکترونیکی هم هستند که به صورت خودکار، ایمیل می‌گیرند. برای اینکه از این کار جلوگیری بشود، این کد را گذاشته‌اند تا مطمئن بشوند آن کسی که دارد ایمیل را ثبت می‌کند، یک انسان است، نه یک ماشین!


با کلیک روی عبارت I accept. Create my account موافقت خود را با شرایط گوگل اعلام می‌کنیم و مراحل ثبت جی‌میل را به پایان می‌بریم.


اگر اطلاعاتی که وارد کرده‌ایم، بدون اشکال باشد، با کلیک روی این دکمه، به صفحه دیگری می‌رویم، در غیر این صورت، گوگل با خط قرمز به نکاتی که مشکل دارد، اشاره می‌کند تا آن را تصحیح کنیم.


در آخرین مرحله، گوگل عضویت ما را تبریک می‌گوید و می‌توانیم با کلیک روی عبارت Show me my account به صندوق پستی‌مان وارد شویم.


اگر قبل از ورود به صفحه‌ی ایمیل‌مان، وارد صفحه‌ی معرفی گوگل‌باز (سرویس جدید گوگل) شد، می‌توانیم با کلیک روی گزینه‌ی Just go to my inbox, I’ll try Buzz later، مستقیم به صندوق پستی‌مان وارد شویم.


نمای کلی جی‌میل ما در بدو ورود به این شکل است:

 

در قسمت سمت راست بالای صفحه، آیدی جی میل ما نمایش داده می‌شود. قسمت میانی صفحه، محتویات اینباکس، یعنی ایمیل‌هایی که برایمان آمده را نشان می‌دهد که در ابتدای ورود، چند ایمیل از طرف سایت گوگل خواهیم داشت که حاوی تبریک و معرفی بخش‌های مختلف سایت است. منوی سمت چپ صفحه، دسترسی به سایر قسمت‌های ایمیل، مثل Sent Mail و Drafs را مهیا می‌کند.


سمت چپ پایین صفحه نیز مربوط به قسمت چت ایمیل است.


اگر از سیستم‌های عمومی استفاده می‌کنیم، یادمان نرود که قبل از بستن صفحه، از جی‌میل خارج شویم (Sign Out).


برای ورود مجدد به ایمیل، به آدرس Gmail.com رفته و نام کاربری (که همان آیدی جی‌میل‌مان است) و پسورد را وارد می‌کنیم.

مطمئن باشید که کار کردن با جی‌میل بسیار راحت و لذت‌بخش است.

 • yasin
  نظر از: yasin
  1396/02/20 @ 02:44:08 ب.ظ

  yasin [بازدید کننده]

  مرسی ممنـــــــــــــــــــــون

 • 1 stars
  علی
  نظر از: علی
  1394/12/18 @ 08:55:22 ق.ظ

  علی [بازدید کننده]

  سلام مرسی ممنون

 • 5 stars
  SღMღj
  نظر از: SღMღj
  1394/11/22 @ 12:11:22 ق.ظ

  SღMღj [بازدید کننده]

  عالی بود ممنون

 • من
  نظر از: من
  1394/10/27 @ 02:11:01 ب.ظ

  من [بازدید کننده]

  سلام میشه آدرس ایمیلم رو تغییر بدم .?

  —————————–
  پاسخ:
  در سرویس ایمیل یاهو و گوگل امکان تغییر آدرس وجود ندارد.

 • فاطمه
  نظر از: فاطمه
  1394/10/25 @ 07:08:53 ب.ظ

  فاطمه [بازدید کننده]

  ممنون

 • فاطمه
  نظر از: فاطمه
  1394/10/25 @ 07:07:57 ب.ظ

  فاطمه [بازدید کننده]

  عالیییییییییییییییییییییییییه

 • mojtaba gholami
  نظر از: mojtaba gholami
  1394/10/11 @ 04:35:38 ب.ظ

  mojtaba gholami [بازدید کننده]

  ممنون باید هزاران افرین به شما گفت روش اموزش عالی بود

 • mojtaba gholami
  نظر از: mojtaba gholami
  1394/10/11 @ 04:30:18 ب.ظ

  mojtaba gholami [بازدید کننده]

  ممنون عالی بود

 • محمد حسن
  نظر از: محمد حسن
  1394/09/11 @ 02:35:28 ق.ظ

  محمد حسن [بازدید کننده]

  سلام.
  میشه ایمیلی که ساخته شده ویرایشش کرد؟
  مثلا اسم یا پسورد؟
  باتشکر
  ………………………………
  پاسخ:
  سلام علیکم
  کاربر گرامی باید ببینید آن سامانه ایمیلی که شما در آن ایمیل ساخته اید این امکان را برای کاربرانش فراهم کرده است یا نه؟ ولی معمولا چنین امکانی وجود ندارد.
  موفق باشید

 • نظر از: فانوس
  1394/07/25 @ 07:22:24 ب.ظ

  فانوس [عضو] 

  السلام عليك يا ابا عبدالله الحسين عليه السلام

 • ناشناس
  نظر از: ناشناس
  1394/05/12 @ 01:10:00 ب.ظ

  ناشناس [بازدید کننده]

  سلام ایمیل با جیمیل فرق داره میشه بگید چه فرقی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  ———
  سلام . فرقی ندارد.جیمیل یک سرویس دهنده ی ایمیل است

 • azyta
  نظر از: azyta
  1394/03/27 @ 09:35:26 ب.ظ

  azyta [بازدید کننده]

  عالیه

 • mohammad
  نظر از: mohammad
  1394/03/23 @ 05:18:14 ب.ظ

  mohammad [بازدید کننده]

  خیلی بد بود چون نتونستم بسزم

 • امیر
  نظر از: امیر
  1394/03/14 @ 01:11:10 ق.ظ

  امیر [بازدید کننده]

  سلام ساختم ممنون

 • علشرضا
  نظر از: علشرضا
  1394/01/10 @ 04:31:23 ب.ظ

  علشرضا [بازدید کننده]

  عاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااالییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی بوووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووودددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددد خیلی

 • 5 stars
  @lirez@
  نظر از: @lirez@
  1393/10/11 @ 04:17:23 ب.ظ

  @lirez@ [بازدید کننده]

  عالی بود دوستان

 • 2 stars
  Monif
  نظر از: Monif
  1393/10/06 @ 06:05:11 ب.ظ

  Monif [بازدید کننده]

  با حال بود

 • 1 stars
  nimaa
  نظر از: nimaa
  1393/09/02 @ 01:49:01 ق.ظ

  nimaa [بازدید کننده]

  20

 • 4 stars
  obiii$
  نظر از: obiii$
  1393/08/30 @ 07:38:29 ب.ظ

  obiii$ [بازدید کننده]

  اگه عکسارو باکیفیت تر میزاشتی بهتر بود

 • 3 stars
  ویدا
  نظر از: ویدا
  1393/07/30 @ 10:40:05 ق.ظ

  ویدا [بازدید کننده]

  بد نبود!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • 3 stars
  ویدا
  نظر از: ویدا
  1393/07/30 @ 10:38:00 ق.ظ

  ویدا [بازدید کننده]

  بدنبود ولی ……………..

 • 5 stars
  raha
  نظر از: raha
  1393/07/09 @ 10:39:19 ب.ظ

  raha [بازدید کننده]

  خیلی خوب بود ..فقط زیادی طولانیش کردین مرسیییییییییییییییییییییییییییییییییی!!!!!

 • 5 stars
  morteza
  نظر از: morteza
  1393/06/29 @ 03:49:12 ب.ظ

  morteza [بازدید کننده]

  Aliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiibod

 • زهرا
  نظر از: زهرا
  1393/06/21 @ 07:51:29 ب.ظ

  زهرا [بازدید کننده]

  سلام علیکم
  خیلی ممنون که این مطلب رو نشر دادید، اما بهتر نیست که از سرویس های ارائه دهنده ایرانی استفاده کنیم.

  ______
  سلام علیکم
  زمان شروع این پروژه سرویس های محدودی وجود داشته اند.

 • شقایق
  نظر از: شقایق
  1393/06/06 @ 03:06:42 ق.ظ

  شقایق [بازدید کننده]

  سلام تروخدا کمکم کنید…از طریق گوگل کروم وارد صفحه جی میلم شدم اما چند روزی که وقتی وارد جی میلم میشم ارور میاد و مینویسهThis webpage has a redirect loop
  در بین گزینه هاش reload هست که میزنم اما بازم باز نمیکنه…کمکم کنید خواهشا…
  ________
  سلام
  با یه مرورگر دیگه هم تست کنید رمزتن رو عوض کنید و دوباره با کروم امتحانش کنید

 • 1 stars
  فاطمه
  نظر از: فاطمه
  1393/06/04 @ 01:05:12 ب.ظ

  فاطمه [بازدید کننده]

  این روش ساخت دیگه جواب نمی ده چون گوگل روشش رو تغییر داده . لطفا به روز باشید.
  _________-
  فقط نمای صفحه ثبت نام گوگل تغییر کرده است، فیلدها و محتوای کلی همین است .

 • بهار
  نظر از: بهار
  1393/06/03 @ 10:15:40 ق.ظ

  بهار [بازدید کننده]

  سلام به نضر من اصلا نمئ تونئ يمل درست كنئ شما چه طور يمل درست كنيم شما مئ گيت
  ________
  سلام
  با همان روندی که در بالا گفته شد، فقط باید فیلدها را درست وارد کنید

 • 2 stars
  حسین
  نظر از: حسین
  1393/04/09 @ 03:02:29 ب.ظ

  حسین [بازدید کننده]

  لطفا بگید از کجا وارد صفحه بشم

 • طاهره
  نظر از: طاهره
  1393/04/07 @ 08:47:22 ب.ظ

  طاهره [بازدید کننده]

  سلام میشه برام یه ایمیل بسازید من اصلا بلد نیستم

 • 1 stars
  DJAVAD
  نظر از: DJAVAD
  1393/03/25 @ 03:25:27 ب.ظ

  DJAVAD [بازدید کننده]

  ما که نفهمیدیم

 • 5 stars
  ریحانه
  نظر از: ریحانه
  1393/02/26 @ 01:32:43 ق.ظ

  ریحانه [بازدید کننده]

  ععععععععععععععععععاااااااااااللللللللللللللیییییییییییی بود.

 • 1 stars
  hesam
  نظر از: hesam
  1393/01/30 @ 12:10:13 ب.ظ

  hesam [بازدید کننده]

  چرا سایتتون بروز نیست؟الان جور دیگه ای جی میل ساخته میشه

 • 3 stars
  رضا
  نظر از: رضا
  1393/01/27 @ 10:03:50 ق.ظ

  رضا [بازدید کننده]

  ممنون از راهنمایی شما ولی ما که هنوز نتونستیم یه میل بسازیم چیکار کنیم؟

 • 4 stars
  بیتا
  نظر از: بیتا
  1393/01/22 @ 06:49:00 ب.ظ

  بیتا [بازدید کننده]

  سلام وقتی میزنم مرحله بعدی نمیاد باید چی کار کنم؟

 • 4 stars
  maral
  نظر از: maral
  1393/01/17 @ 07:25:22 ب.ظ

  maral [بازدید کننده]

  خوب بود

 • 4 stars
  فرهاد
  نظر از: فرهاد
  1393/01/15 @ 09:58:14 ب.ظ

  فرهاد [بازدید کننده]

  خیلیخوبه

 • 3 stars
  محمدمهدی ملاحسنی
  نظر از: محمدمهدی ملاحسنی
  1392/12/07 @ 04:49:42 ب.ظ

  محمدمهدی ملاحسنی [بازدید کننده]

  خاک تو سرتون با این وبلاک ساختنتون
  _____
  تاسف میخورم براتون … همین !

 • 5 stars
  امیدرضا
  نظر از: امیدرضا
  1392/12/05 @ 11:19:31 ب.ظ

  امیدرضا [بازدید کننده]

  واقا ممنون

 • 5 stars
  بهرام
  نظر از: بهرام
  1392/12/04 @ 02:02:58 ق.ظ

  بهرام [بازدید کننده]

  lمرسی راهنمایتان

 • 3 stars
  nima
  نظر از: nima
  1392/11/27 @ 10:23:46 ب.ظ

  nima [بازدید کننده]

  mer30

 • 5 stars
  زهراامیری
  نظر از: زهراامیری
  1392/11/27 @ 08:38:20 ب.ظ

  زهراامیری [بازدید کننده]

  مرسی عزیز عالی بود

 • 5 stars
  هومن
  نظر از: هومن
  1392/11/18 @ 01:04:29 ب.ظ

  هومن [بازدید کننده]

  خوب بود

 • 1 stars
  هومن
  نظر از: هومن
  1392/11/18 @ 01:03:14 ب.ظ

  هومن [بازدید کننده]

  خوشم نیومد

 • 5 stars
  ماندانا
  نظر از: ماندانا
  1392/11/17 @ 12:03:13 ب.ظ

  ماندانا [بازدید کننده]

  عالی مرسی ممنون

 • 4 stars
  بهراد
  نظر از: بهراد
  1392/11/15 @ 05:50:17 ب.ظ

  بهراد [بازدید کننده]

  خوبه

 • 4 stars
  parsa
  نظر از: parsa
  1392/11/15 @ 03:37:40 ب.ظ

  parsa [بازدید کننده]

  سایت خوبی است

 • pari
  نظر از: pari
  1392/11/02 @ 10:24:50 ب.ظ

  pari [بازدید کننده]

  be dard nkhor bod

 • 5 stars
  omid faraji
  نظر از: omid faraji
  1392/10/23 @ 07:05:47 ب.ظ

  omid faraji [بازدید کننده]

  نظری ندترم

 • 5 stars
  mahsa
  نظر از: mahsa
  1392/10/22 @ 02:27:18 ب.ظ

  mahsa [بازدید کننده]

  مرسی

 • 1 stars
  MOoOokhe
  نظر از: MOoOokhe
  1392/10/19 @ 10:21:02 ب.ظ

  MOoOokhe [بازدید کننده]

  مزخرف بود

 • 5 stars
  ال آرا
  نظر از: ال آرا
  1392/10/15 @ 07:27:30 ب.ظ

  ال آرا [بازدید کننده]

  مر30 عااااااااااااااااااااااالی بود دستت گلت درد نکنه بازم میسی

 • 1 stars
  khar
  نظر از: khar
  1392/10/12 @ 06:13:55 ب.ظ

  khar [بازدید کننده]

  خیلی بد و دیوونه بازی بود

 • 2 stars
  امین
  نظر از: امین
  1392/10/11 @ 10:40:40 ب.ظ

  امین [بازدید کننده]

  س.چاکریم خوووووووووب بووووووود

 • 5 stars
  عسل
  نظر از: عسل
  1392/10/11 @ 02:11:18 ب.ظ

  عسل [بازدید کننده]

  عععععععععععععااااللیییییی بود ممنون.

 • 1 stars
  1
  نظر از: 1
  1392/10/04 @ 07:00:57 ب.ظ

  1 [بازدید کننده]

  00000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

 • 5 stars
  faeze
  نظر از: faeze
  1392/09/30 @ 03:10:02 ب.ظ

  faeze [بازدید کننده]

  عالی بود عزیزم

 • 1 stars
  میثم
  نظر از: میثم
  1392/09/27 @ 02:05:59 ب.ظ

  میثم [بازدید کننده]

  میگه اتصال غیر غابل
  اعتماد

 • 5 stars
  دانیال موحد
  نظر از: دانیال موحد
  1392/09/25 @ 01:27:51 ب.ظ

  دانیال موحد [بازدید کننده]

  خیلی ممنون از این وبلاگ عالی

 • 5 stars
  علیرضا
  نظر از: علیرضا
  1392/09/13 @ 03:51:33 ب.ظ

  علیرضا [بازدید کننده]

  خیلیخوب بود

 • 1 stars
  علی
  نظر از: علی
  1392/09/06 @ 09:58:05 ب.ظ

  علی [بازدید کننده]

  چرا هر کاری می کنم ایمیل نمی تونم بسازم!!!!·

 • 4 stars
  jas
  نظر از: jas
  1392/08/26 @ 08:04:54 ب.ظ

  jas [بازدید کننده]

  ممنون
  خیلی راحت بود

 • 4 stars
  علیرضا
  نظر از: علیرضا
  1392/08/14 @ 04:33:36 ق.ظ

  علیرضا [بازدید کننده]

  خیلی خوب راهنمایی کردین عالیه

 • 3 stars
  us
  نظر از: us
  1392/07/14 @ 08:39:48 ب.ظ

  us [بازدید کننده]

  سلام خیلی خوب بود فقط یه سوال اگه میشه بگید چه جوری می تونم با ورود به جمیل دیگه idمن نباشه ممنون
  _________–
  سلام
  اگر منظورتان این است که اسم تان باقی نماند باید موقع خروج sign out کنید

 • 4 stars
  ستایش
  نظر از: ستایش
  1392/06/30 @ 03:07:49 ب.ظ

  ستایش [بازدید کننده]

  لام فرم ثبت نام ایمیل من به زبان عربی باید چیکار کنم تا با اینگلیسی تبدیل بشه ممنون میشم اگه زودتر جوابمو بدین.
  _______________
  سلام
  درست متوجه سوال شما نشدم. اگر کیبوردتان روی عربی تنظیم شده خوب از طریق آیکون زبان کنار ساعت روی انگلیسی تغییر دهید

 • نيكي
  نظر از: نيكي
  1392/06/28 @ 07:47:37 ب.ظ

  نيكي [بازدید کننده]

  ببخشيد منظورتونو نفهميدم؟؟ سوال من اينه كه چه طوري وارد فيس بشم؟؟؟ خواهشا كاملا راهنماييم كنيد؟؟؟ براي اين كار نرم افزار خاصي لازمه؟؟؟؟ اگه ممكنه يه پست به اين موضوع اختصاص بديد.
  __________
  عزیزم شما برای ورود به فیس بوک به علت ف*ی*ل*ت*ر بودنش ف*ی*ل*ت*ر ش*ک*ن نیاز دارید . می توانید در گوگل سرچ کنید نرم افزارهای مربوطه یا خرید وی پی ان و غیره

 • نيكي
  نظر از: نيكي
  1392/06/26 @ 10:16:50 ق.ظ

  نيكي [بازدید کننده]

  سلام اگه ممكنه زودتر جواب كامنتمو بديد

 • نيكي
  نظر از: نيكي
  1392/06/24 @ 04:09:15 ب.ظ

  نيكي [بازدید کننده]

  سلام لطفا برام توضيح بديد چه طوري ميتونم وارد فيسبوك بشم؟؟؟؟

 • نيكي
  نظر از: نيكي
  1392/06/24 @ 04:02:40 ب.ظ

  نيكي [بازدید کننده]

  سلام اگه ميشه توضيح بديدچه طوري ميت.نم وارد فيسبوك بشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ باتشكر
  __________-
  سلام. طبیعتا به یک فیلتر شکن نیاز دارید
  موفق باشید

 • 1 stars
  زهرا
  نظر از: زهرا
  1392/06/21 @ 10:58:22 ب.ظ

  زهرا [بازدید کننده]

  به دردم اصلا نخورد سایتتون

 • 5 stars
  FERESHTEH
  نظر از: FERESHTEH
  1392/06/20 @ 07:42:03 ب.ظ

  FERESHTEH [بازدید کننده]

  واقعا مرسی کاش همه چی تو ایران به این خوبی بود

 • 5 stars
  محمدعلی
  نظر از: محمدعلی
  1392/06/14 @ 11:54:11 ق.ظ

  محمدعلی [بازدید کننده]

  ازادی کلام

 • 5 stars
  مهدی
  نظر از: مهدی
  1392/06/13 @ 12:36:53 ب.ظ

  مهدی [بازدید کننده]

  o,f

 • 3 stars
  مهدی
  نظر از: مهدی
  1392/06/12 @ 09:32:28 ب.ظ

  مهدی [بازدید کننده]

  بااینکه موقع ورودبه جیمیل خودم اطلاعات رودرست واردمیکنم ولی میگه اشتباه میباشد من بایدچیکارکنم

 • 5 stars
  حدیث
  نظر از: حدیث
  1392/06/10 @ 03:15:09 ب.ظ

  حدیث [بازدید کننده]

  سلام خوبی خیلی ممنون از راهنمای که می کنین

 • 5 stars
  نیما
  نظر از: نیما
  1392/06/09 @ 03:26:59 ب.ظ

  نیما [بازدید کننده]

  عالی لود

 • ابوالفضل
  نظر از: ابوالفضل
  1392/06/08 @ 11:44:19 ب.ظ

  ابوالفضل [بازدید کننده]

  سلام
  راستش من یه وبلاگ دارم با این عنوان:
  کدکن-تلخبخش
  میتونین ازش بازدید کنین و منو تو امر ساخت یه وبلاگ مث وبلاگ خودتون یاریم کنین؟
  منتظر نظرتون تو وبلاگم هستم….

 • 4 stars
  shiva
  نظر از: shiva
  1392/06/08 @ 02:26:37 ب.ظ

  shiva [بازدید کننده]

  خیلی خوب بود ممنون

 • 5 stars
  فافا
  نظر از: فافا
  1392/06/07 @ 07:49:01 ب.ظ

  فافا [بازدید کننده]

  گذرواژه ام رافراموش کردم چکارکنم
  ___________
  از طریق سوال محرمانه و موبایلی که موقع ثبت نام وارد نموده اید اقدام کنید

 • 1 stars
  grlhk
  نظر از: grlhk
  1392/05/31 @ 05:58:01 ب.ظ

  grlhk [بازدید کننده]

  باسلام چرا سایت جیمیل باز نمی شه لطفا کمک کنین
  __________-
  سلام
  با https امتحان کنید

 • مهرداد
  نظر از: مهرداد
  1392/05/30 @ 09:11:05 ب.ظ

  مهرداد [بازدید کننده]

  تفاوت ایمیل و جیمیل بیشتر تو چیه ؟ممنون از شما
  ______
  جفتشون یکیه- جیمیل یک سرویس دهنده ایمیل است

 • 5 stars
  ahmadreza
  نظر از: ahmadreza
  1392/05/30 @ 09:31:27 ق.ظ

  ahmadreza [بازدید کننده]

  ممنون

 • 4 stars
  الهام یوسف گنجعلی
  نظر از: الهام یوسف گنجعلی
  1392/05/25 @ 01:37:46 ب.ظ

  الهام یوسف گنجعلی [بازدید کننده]

  عالی بود ممنون

 • 5 stars
  nasim joon
  نظر از: nasim joon
  1392/05/21 @ 02:20:29 ب.ظ

  nasim joon [بازدید کننده]

  thanks.

 • 5 stars
  نسیم
  نظر از: نسیم
  1392/05/21 @ 02:17:00 ب.ظ

  نسیم [بازدید کننده]

  مرسی،خیییییییییییییلی خوب بود

 • 1 stars
  حمد
  نظر از: حمد
  1392/05/15 @ 08:05:48 ب.ظ

  حمد [بازدید کننده]

  مزخرف ترین وبلاگ دنیاست بد ترینو بدترین

 • 3 stars
  محسن
  نظر از: محسن
  1392/05/13 @ 10:31:47 ب.ظ

  محسن [بازدید کننده]

  خوب بود داش…………..

 • 5 stars
  SAHAR
  نظر از: SAHAR
  1392/05/13 @ 01:29:47 ب.ظ

  SAHAR [بازدید کننده]

  عالی بود ممنونم ازتون.

 • فاطمه
  نظر از: فاطمه
  1392/05/12 @ 03:50:34 ب.ظ

  فاطمه [بازدید کننده]

  هر کاری میکنم سایت باز نمیشه

 • 5 stars
  farzam
  نظر از: farzam
  1392/05/10 @ 06:55:43 ب.ظ

  farzam [بازدید کننده]

  سلام

 • 5 stars
  محمد
  نظر از: محمد
  1392/05/09 @ 02:01:05 ب.ظ

  محمد [بازدید کننده]

  خوب است .

 • 5 stars
  محمد
  نظر از: محمد
  1392/05/09 @ 01:50:41 ب.ظ

  محمد [بازدید کننده]

  خوب وعالی بود مچکرم.

 • 3 stars
  جواد کرده
  نظر از: جواد کرده
  1392/05/06 @ 04:52:10 ب.ظ

  جواد کرده [بازدید کننده]

  خوبه
  ژوردی سپاس

 • 5 stars
  Mrsana
  نظر از: Mrsana
  1392/05/02 @ 01:21:01 ق.ظ

  Mrsana [بازدید کننده]

  خوب بود،مرسي!

 • نيكي
  نظر از: نيكي
  1392/04/26 @ 05:15:19 ب.ظ

  نيكي [بازدید کننده]

  سلام ببخشيد يه سوالي داشتم براي وارد كردن ادرس ايميلم چه طور ميتونم از دكمه ي اتساين استفاده كنم اخه لپتاب من اين دكمه رو نداره خواهش ميكنم راهنماييم كنيد
  __________
  سلام علیکم
  در کادر جستجوی منوی استارت ویندوز تایپ کنید: osk و اینتر را بزنید
  از کیبور مجازی برای یافتن این حرف در کیبوردتان استفاده کنید

 • نيكي
  نظر از: نيكي
  1392/04/26 @ 05:14:14 ب.ظ

  نيكي [بازدید کننده]

  سلام ببخشيد يه سوالي داشتمبراي وارد كردن ادرس ايميلم چه طور ميتونم از دكمه ي اتساين استفاده كنم اخه لپتاب من اين دكمه رو نداره خواهش ميكنم راهنماييم كنيد

 • 1 stars
  امیر
  نظر از: امیر
  1392/04/26 @ 03:58:28 ب.ظ

  امیر [بازدید کننده]

  خیلی بد بو

 • رويا
  نظر از: رويا
  1392/04/23 @ 04:44:24 ب.ظ

  رويا [بازدید کننده]

  سلام.باتشكرازراهنمايي تان اما من هم چنان دربازكردن صفحه ي ساختن ايميل مشكل دارم واينبار اين پيام را دريافت مي كنمthe severs security certificate is not yet valid.
  منتظرراهنمايي تان هستم.
  _____________
  سلام
  شما باید ساعت سیستم خود را همگام سازی کنید . توضیحات مرحله به مرحله زیر به شما طریقه انجام این کار را نشان خواهد داد .

  از قسمت Task bar ویندوز خود Date/Time Setting را باز کنید .

  مقدار صحیح زمان و تاریخ را تنظیم کنید .
  اکنون به زبانه Internet Time Zone بروید .

  بر روی دکمه Update Now کلیک کنید تا اینکه شروع به همگام سازی زمان سرور اینترنت شما کند .
  بعد از چند ثایه شما پیغامی در یافت خواهید کرد که به شما می گوید have synchronized correctly with server date and time .
  باید مشکل شما با انجام این مراحل حل شده باشد

 • رويا
  نظر از: رويا
  1392/04/22 @ 06:55:06 ب.ظ

  رويا [بازدید کننده]

  سلام.باتشكرازراهنمايي تان اما من هم چنان دربازكردن صفحه ي ساختن ايميل مشكل دارم واينبار اين پيام را دريافت مي كنمthe severs security certificate is not yet valid.

 • رويا
  نظر از: رويا
  1392/04/20 @ 04:31:08 ب.ظ

  رويا [بازدید کننده]

  سلام.من موفق به ساخت ايميل نشده ام واين پيام رومي ده.sever not foundلطفا راهنمايي كنيد.باتشكر
  ____
  سلام
  احتمالا با https وارد نشده اید.
  آدرس رادرست وارد کنید

 • 5 stars
  مهدی
  نظر از: مهدی
  1392/04/18 @ 12:09:29 ب.ظ

  مهدی [بازدید کننده]

  خیلی خوب بود ممنونم

 • 5 stars
  zari
  نظر از: zari
  1392/04/17 @ 06:21:09 ب.ظ

  zari [بازدید کننده]

  عالی بودمرسی

 • 5 stars
  علی
  نظر از: علی
  1392/04/06 @ 09:08:50 ب.ظ

  علی [بازدید کننده]

  خیلی عالی بود

 • مائده
  نظر از: مائده
  1392/04/05 @ 01:47:52 ب.ظ

  مائده [بازدید کننده]

  بايدبه چه ترتيبي عمل كنم

 • مائده
  نظر از: مائده
  1392/04/05 @ 01:18:57 ب.ظ

  مائده [بازدید کننده]

  mozilla firefox هستش.باتشكر
  ________
  اینجا را بخوانید:
  http://clients.mamboserver.biz/knowledgebase.php?action=displayarticle&id=52

 • مائده
  نظر از: مائده
  1392/04/05 @ 10:55:22 ق.ظ

  مائده [بازدید کننده]

  سلام.اصلااين صفحات براي من باز نمي شه واين پيام رو ميدهTHIS CONNECTION IS UNTRUSTED ممنون مي شم به طور واضح وروشن توضيح بديد………….
  ________

  سلام
  این اررو به خاطر این هستش که مرورگرتون سایتی که میخواید باز کنید رو نا امن تشخیص میده چون از پروتکل HTTPS میخواید استفاده کنید !

  در صورتی که از سایت مورد نظرتون اطمینان دارید ، میتونید اون رو نادیده بگیرید !

  روش نادیده گرفتنش هم بسته به نوع مرورگرتون فرق داره !

  مرورگرتون چیه ؟

 • نیلو
  نظر از: نیلو
  1392/03/31 @ 10:17:16 ب.ظ

  نیلو [بازدید کننده]

  هنوز نساختم
  ببینم چی میشه

 • 4 stars
  maryam
  نظر از: maryam
  1392/03/27 @ 09:49:42 ب.ظ

  maryam [بازدید کننده]

  Hey.thanks a lot my friend.IT was gooooood……

 • 5 stars
  محمد
  نظر از: محمد
  1392/03/27 @ 12:50:22 ب.ظ

  محمد [بازدید کننده]

  خیلی عالی بود

 • 5 stars
  Aliahrari
  نظر از: Aliahrari
  1392/03/18 @ 09:49:06 ب.ظ

  Aliahrari [بازدید کننده]

  Allllllllhhh

 • 1 stars
  ناشناس
  نظر از: ناشناس
  1392/03/11 @ 03:17:20 ب.ظ

  ناشناس [بازدید کننده]

  خيلي كم است

 • 1 stars
  afsoun
  نظر از: afsoun
  1392/03/07 @ 07:58:34 ب.ظ

  afsoun [بازدید کننده]

  ماله من باز نشد چیکار کنم اصلا جیمیل باز نمیشه
  ________________
  با HTTPS امتحان کنید

 • گلین
  نظر از: گلین
  1392/03/06 @ 11:11:27 ق.ظ

  گلین [بازدید کننده]

  سلام…….
  عجب……
  خوب بود …..

 • 5 stars
  hanie
  نظر از: hanie
  1392/03/05 @ 11:54:34 ب.ظ

  hanie [بازدید کننده]

  Vaqean Ali bud,az tahe del mersiiii

 • 5 stars
  m.k
  نظر از: m.k
  1392/02/27 @ 02:35:54 ب.ظ

  m.k [بازدید کننده]

  سلام ایا میتوان از ایمیل گوگل یعنی همان جیمیل به ایمیل یاهو پیام یا ایمیل فرستاد ممنو
  _________
  سلام
  بله میتوان

 • 5 stars
  مهسا
  نظر از: مهسا
  1392/02/24 @ 11:48:10 ق.ظ

  مهسا [بازدید کننده]

  دستتون درد نکنه جمیلم فارسیه بعد این که میرم توش وقتی کارم تموم شد چیکارکنم که دیگه روکامپیوتر نت یا جاهایه دیگه آدرسم نمونه وکسی ازش استفاده نکنه قربونتون
  ______
  در بالای صفحه سمت راست گزینه sign out یا خروج از کاربری

 • 1 stars
  مهدی
  نظر از: مهدی
  1392/02/18 @ 08:28:17 ب.ظ

  مهدی [بازدید کننده]

  نمی شد ساده تر بگی هنگ کردم

 • 3 stars
  ali akbr
  نظر از: ali akbr
  1392/02/03 @ 01:16:50 ب.ظ

  ali akbr [بازدید کننده]

  متوسط عکس هایش نمیاد

 • احمد
  نظر از: احمد
  1392/01/29 @ 06:38:38 ب.ظ

  احمد [بازدید کننده]

  ممنون عالی توضیح دادین

 • 1 stars
  علي
  نظر از: علي
  1392/01/22 @ 10:20:41 ق.ظ

  علي [بازدید کننده]

  چرا وارد سايت gmail.com نميشود
  ______

  به صورت زیر آدرس را بنویسید :
  https://mail.google.com

 • 2 stars
  رضادلشاد
  نظر از: رضادلشاد
  1392/01/15 @ 02:33:33 ب.ظ

  رضادلشاد [بازدید کننده]

  چرا پسورد دارد
  _________
  متوجه سوال شما نشدم …

 • vahid
  نظر از: vahid
  1392/01/09 @ 11:55:55 ق.ظ

  vahid [بازدید کننده]

  Hi,اگه میشه توضیح بدید چگونه ایمیلی را که ساختیم حذف کنیم ؟
  ممنون
  _____________

  ابتدا وارد صندوق پستی وب میل خود شده و سپس از منوی بالای صفحه ایمیل گزینه my services را انتخاب نمایید واز صفحه باز شده قسمت my services گزینه Edit رانتخاب نمایید وپس از آن شما وارد صفحه حذف ایمیل و کلیه اطلاعات شخصی و نام اکانت میشوید در این صفحه گزینه دوم را مبنی بر بستن وحذف تمامی سرویسهای گوگل انتخاب نموده و در صفحه جدیدی که باز می شود تمام فیلدها را به حالت فعال (یا چک باکس پر)در آورده و در کادر وسط صفحه فقط رمز عبور خود را نوشته و متعاقب آن دکمه تایید حذف را بزنید در این حالت برخلاف سرویس یاهو و هات میل دیگر مهلت 120 روزه به شما داده نخواهد شد وتمام اطلاعات میل باکس و پروفایل شما برای همیشه پاک و از بین خواهد رفت.

 • 1 stars
  nazanin
  نظر از: nazanin
  1392/01/08 @ 06:41:26 ب.ظ

  nazanin [بازدید کننده]

  اصلا داخل سايتي كه شما رفتيد هيچي نمياد همش ميگه ارورbf

 • 5 stars
  sina2
  نظر از: sina2
  1392/01/05 @ 01:23:45 ب.ظ

  sina2 [بازدید کننده]

  عالیییییییی

 • 5 stars
  دانیال
  نظر از: دانیال
  1392/01/02 @ 05:13:45 ب.ظ

  دانیال [بازدید کننده]

  veeeeeerrrrrryyyyy عالی بود عزیزم

 • 4 stars
  aziz
  نظر از: aziz
  1391/12/20 @ 01:20:18 ب.ظ

  aziz [بازدید کننده]

  سلام من ایمیل درست کردم اما نمیدونم چجوری زبانش را تعغییر دهم به زبان فارسی میشه کمکم کنید ممنون

 • 5 stars
  فایسان
  نظر از: فایسان
  1391/11/25 @ 01:45:16 ب.ظ

  فایسان [بازدید کننده]

  خوب بود

 • 4 stars
  ha;hk
  نظر از: ha;hk
  1391/11/16 @ 11:56:15 ب.ظ

  ha;hk [بازدید کننده]

  كدام سايت
  ___
  منظورتون چیه کدام سایت؟ gmail.com دیگه . ابتدای متن هم گفته شده …

 • 1 stars
  kk
  نظر از: kk
  1391/11/15 @ 04:35:38 ب.ظ

  kk [بازدید کننده]

  من اصلا نتونستم ایمیل بسازم کمکم کن چیزی که می گی نمی اره اصلا

 • 5 stars
  2333
  نظر از: 2333
  1391/11/10 @ 01:39:25 ب.ظ

  2333 [بازدید کننده]

  خیلی خوب بود

 • 4 stars
  majid
  نظر از: majid
  1391/11/07 @ 10:36:53 ب.ظ

  majid [بازدید کننده]

  tnhj odgd o,f f,n

 • 5 stars
  m
  نظر از: m
  1391/11/07 @ 09:54:36 ب.ظ

  m [بازدید کننده]

  عالیه

 • 5 stars
  arsalan
  نظر از: arsalan
  1391/11/02 @ 04:01:32 ب.ظ

  arsalan [بازدید کننده]

  ALI

 • 5 stars
  محمد
  نظر از: محمد
  1391/10/28 @ 09:52:03 ب.ظ

  محمد [بازدید کننده]

  من از این سایت بخا طر این که برای هر کس میتواند داخل ان باشد رازی ام با عرض خسته نبا شید

 • 4 stars
  amir reza
  نظر از: amir reza
  1391/10/13 @ 12:46:51 ب.ظ

  amir reza [بازدید کننده]

  800کمتونه

 • 3 stars
  صب
  نظر از: صب
  1391/10/11 @ 03:58:56 ب.ظ

  صب [بازدید کننده]

  خوبه

 • 5 stars
  alireza
  نظر از: alireza
  1391/10/08 @ 09:54:32 ق.ظ

  alireza [بازدید کننده]

  tnx

 • 5 stars
  محمدعلی
  نظر از: محمدعلی
  1391/09/20 @ 07:55:18 ب.ظ

  محمدعلی [بازدید کننده]

  ممنونم توپ توپ…

 • 5 stars
  نوید
  نظر از: نوید
  1391/09/06 @ 09:56:35 ب.ظ

  نوید [بازدید کننده]

  سلام خیلی ممنون عالی بود

 • 1 stars
  یاسمن
  نظر از: یاسمن
  1391/08/27 @ 08:14:06 ب.ظ

  یاسمن [بازدید کننده]

  قطعابهترم میشی

 • 3 stars
  حمیدرضا محمدحسینی
  نظر از: حمیدرضا محمدحسینی
  1391/06/29 @ 03:37:09 ب.ظ

  حمیدرضا محمدحسینی [بازدید کننده]

  موافقم

 • 5 stars
  ali
  نظر از: ali
  1391/06/27 @ 02:52:13 ب.ظ

  ali [بازدید کننده]

  خیلی عالی

 • امیر علی
  نظر از: امیر علی
  1391/06/20 @ 08:14:30 ب.ظ

  امیر علی [بازدید کننده]

  برای تغییر اسمی که تو شماره ی 1 اومده باید چه کاری کنم

  _____
  سلام
  باید وارد اکانتتون بشید و سپس
  با کلیک روی تصویر خودتون در سمت راست بالای صفحه گزینه
  view profile
  را بزنید
  از اونجا به بعدش مشخصه بقیش
  میتونید اسم و .. را تغییر بدهید

 • 5 stars
  جاسم
  نظر از: جاسم
  1391/05/25 @ 01:00:36 ق.ظ

  جاسم [بازدید کننده]

  ما اهوازی ها ازتون متشکریم

 • 5 stars
  saha
  نظر از: saha
  1391/05/09 @ 02:21:36 ب.ظ

  saha [بازدید کننده]

  aliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiibood

 • 1 stars
  حسین
  نظر از: حسین
  1391/05/09 @ 01:36:49 ب.ظ

  حسین [بازدید کننده]

  حداقل یک ایمیل اماده برا اس تفاده بزارین
  _______
  ایمیل رو خود شما زحمتش رو میکشید میسازید. ایمیل عمومی معنا نمیدهد

 • 5 stars
  فرزاد
  نظر از: فرزاد
  1391/05/06 @ 12:38:25 ب.ظ

  فرزاد [بازدید کننده]

  خیلی خوبه

 • 4 stars
  Ms.N
  نظر از: Ms.N
  1391/04/17 @ 06:06:44 ب.ظ

  Ms.N [بازدید کننده]

  از متنی که در اختیار ما گذاشته اید متشکرم.

 • 3 stars
  AHMAD REZA
  نظر از: AHMAD REZA
  1391/04/15 @ 03:59:41 ب.ظ

  AHMAD REZA [بازدید کننده]

  خیلی خوبه

 • 5 stars
  لیدا
  نظر از: لیدا
  1391/03/22 @ 10:04:32 ب.ظ

  لیدا [بازدید کننده]

  خیلی خوبه

 • 5 stars
  عباس
  نظر از: عباس
  1391/01/04 @ 03:26:41 ب.ظ

  عباس [بازدید کننده]

  سیستم خوبی است

 • 5 stars
  ALI
  نظر از: ALI
  1391/01/02 @ 08:25:05 ب.ظ

  ALI [بازدید کننده]

  ممنون از وبلاگتان

 • 5 stars
  ALI
  نظر از: ALI
  1391/01/02 @ 08:22:29 ب.ظ

  ALI [بازدید کننده]

  its not bad

 • 4 stars
  فاطمه
  نظر از: فاطمه
  1390/10/11 @ 02:38:52 ب.ظ

  فاطمه [بازدید کننده]

  ممنون از وبلاگتون

نظر دهید

آدرس پست الکترونیک شما در این سایت آشکار نخواهد شد.

URL شما نمایش داده خواهد شد.
بدعالی
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots.